Beyaz Rusya Ligi Devam Ediyor

Beyaz Rusya (Belarus) Avrasya’nın merkezinde, Doğu Avrupa’da yer alan bir devlettir. Dünya genelinde olduğu gibi Beyaz Rusya’da da futbol popülerdir. 1991’de SSCB dağılana kadar Beyaz Rusya takımları Sovyetler liginde mücadele ediyordu. SSCB dağılınca Beyaz Rusya da 1992’de prescription drug neurontin 600 mg beyaz rusya ligi kurarak kendi karşılaşmalarını düzenlemeye başladı.

http://lovegodlovelife.org.uk/page/82 Beyaz Rusya Ligi Hakkında

1992 yılında kurulan http://thebandchoice.com/wedding-bands-oxfordshire?no_redirect=true beyaz rusya ligi ilk yıl 17 takımla temsil edildi. Sovyetler liginde şampiyonlukları bulunan Dinamo Minsk ilk katılımcı oldu. 1992-1995 yıllarında ligi domine ederek arka arkaya 5 şampiyonluk elde etti.

Lig kurulduğundan 2019 yılına kadar 17, 11, 14 ve 16 takımla mücadele etti. Ülkenin ve takımların da durumu göz önünde bulundurularak lig 16 takımla devam ettiriliyor. Ülkenin soğuk iklimi ve kışları sürekli don olması nedeniyle karşılaşmalar yaz dönemine sarkıyor. Birçok ülkede ligler tamamlanırken, Beyaz Rusya’da ligler devam ettiriliyor.

15 şampiyonlukla Bate Borisov ligin en fazla şampiyon takımı olarak dikkat çekiyor. Özellikle 2006 yılından 2018 yılına kadar arka arka şampiyon olarak liderliği kimseye bırakmıyor. 2019 yılı itibariyle Dinamo Brest şampiyon olarak, Bate’nin hegemonyasını yıktı.

Ligin öne çıkan takımları 7 şampiyonlukla Dinamo Minsk ve 17 şampiyonlukla Bate Borisov’dur. Ligin son şampiyonu ise Dinamo Brest’tir.

where can i buy Lyrica tablets Beyaz Rusya Ligi Statüsü

Lig 16 takımla temsil ediliyor. Takımlar iki devreli lig usulü karşılaşıyorlar. Ligi şampiyon bitiren takım Şampiyonlar ligine birinci eleme turundan katılıyor. Ligi ikinci ve üçüncü bitiren takımlar da Avrupa ligine birinci eleme turundan katılıyorlar.

İki devreli oynanan 30 karşılaşma sonucunda ligi son iki sırada bitiren takımlar bir alt lig olan 1. lige düşüyorlar. Birinci ligi birinci ve ikinci bitiren takımlar da beyaz rusya ligi takımları arasına giriyorlar.

Ligde Yer Alan Takımlar Hangileri?

Belarus Premier Ligi’nin toplam piyasa değeri 79.95 milyon Euro olarak belirtilmektedir. Beyaz Rusya Ligi bünyesinde fikstura girdiği görülen toplamda 16 takım yer alıyor. Bu takımların isimleri ise aşağıdaki gibi sıralanabilir.

– Slutsk

– Vitebsk

– Torpedo Zhodin

– Gorodeya

– Energetik BGU

– Isloch Minsk

– Slavia Mozyr

– BATE

– Rukh Brest

– Dinamo Brest

– FC Minsk

– Dinamo Minsk

– Shakhtyor

– Neman Grodno

– Smolevichy

– Belshina